Resimler Forumlar İletişim
Anasayfa Haberler Köy Konumu Muhtar Okulumuz Sözlük Bağlantılar Arama
Mulâ Forumları Haber gönder | Anasayfan yap | Deutsche Startseite
Kayıt    Takvim Takvim   Üye listesi Üyeler   Yönetim üyeleri listesi Yönetim   Arama Arama   Sıkça iletilen sorular SİS   Forum anasayfaya giriş Anasayfa

Mulâ Forumları » Sitemiz » Site Hakkında » Galeri Galeri Hakkinda » Sevgili konuğumuz, hoş geldiniz! [GİRİŞ|Kayıt]
Son ileti | İlk okunmamış iletiye geç. Baskı şekli | Arkadaşınıza yollayın. | Konuyu favorilerinize ekleyin.
Yeni konu açın. Yanıt hazırlama
Sayfanın sonuna sıçrayın. Galeri Hakkinda
Yazar
Yorum « Önceki konu | Bir sonraki konu »
Erol Sürül Erol Sürül bir baydır.
Site Muhtari

images/avatars/avatar-90.jpg

İletiler: 1.452

Konuyu başlatan Bu konuyu Erol Sürül açtı.
Resimlerimi galeriye neden yükleyemiyorum? Alıntıyla yanıtlayın. Bu iletiyi silin / düzenleyin. Bu iletiyi bir yöneticiye bildirin.       Sayfanın başına çıkın.

Sürekli sikayetler geliyor. Hatta sithem edenler bile var.

Unutmayalim ki, her teknigin bir hatasi olur. Galerimiz de bir teknik mekanizmadir.

Resimlerinizi yükleyememenizin cesitli sebepleri olabilir. Bu sebepler galerinin Kurallar, Telif Haklari ve SIS sayfasinda da belirlenmistir. Yani sikayete baslamadan önce, bin bir emekle hazirladigim sayfalari biraz gözden gecirmeniz kâfidir.

Öncelikle belirtmek isterim ki, resim yükleyemiyorsaniz, bunun sebebi kullandiginiz bilgisayardan kaynaklanabilir. Zira internet cafelerden resim yüklüyorsaniz, kafenin sahibi bilgisayarin cerezlerini kisitlamis olabilir. Bu da resim yüklemeyi önlüyor.

Ikinci önemli sebep: Galerimizde ayni isim altinda baska bir resim varsa, istediginiz kadar deneyin, sizin resminiz asla yüklenmez. Resimi yüklemeden önce bireysel bir terimle adlandirmaniz lazim. Bu da galerimizin Kurallar, Telif Haklari ve SIS sayfasinda yeterince tanitildi.

Sunu da bilmeniz gerekir: Benim su ana kadar reddetttigim resim olmadi. Sadece bir resimi (Mustafa yollamisti) günlerce uyaridan sonra sildim. Bu resimde sagliga zararli maddeler övülüyordu.

Bunun disinda düzenledigim resimler tabii ki oldu. Ama reddettigim hic bir resim olmadi.

Burasi tüm Mulalilar`in sitesidir. Bunun bilncinde olmamizda yarar var. Hic kimseyi yeglemem veya reddetmem.

Eger yükleme ile ilgili sorununuz olursa, bu formdaki ilgili konularda bizlere iletin. Ortaklasa bir cözüm yolu buluruz.

Bazi arkadaslarimiz sitenin amaclarini anlamamis gibi gözüküyor ve bana email yolluyorlar. Bir kez daha belirteyim. Bu tür emailleri okumadan siliyorum. Burasi benim kisisel sitem degil. Mulalilar`in sitesi. Bana email yollamakla sorunuza cözüm bulamazsiniz. Tüm sorunlar forumda tartisilir.

"Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."
Mustafa Kemal Atatürk
14.02.2007 06:52 Erol Sürül çevirimiçi değildir. Erol Sürül - Email gönderin. Erol Sürül - Sitesi Erol Sürül - İletilerini arayın. Erol Sürül - Arkadaş listenize ekleyin.
Site Muhtari

Alıntıyla yanıtlayın. Bu iletiyi silin / düzenleyin. Bu iletiyi bir yöneticiye bildirin.       Sayfanın başına çıkın.

Son günlerden birinde yüklenen bir resimi yasalara uygun bir sekilde düzenlemek icin epeyce ugrastim. Aksi taktirde bu resimi onaylayamazdim. Sonunda az cok becerdim ve resimi sunucuya tekrar yükleyerek onayladim.

Resim yüklerken dikkat etmeniz gereken unsurlari gözönünde tutun.

Bunlar cok kolay:
  • Sagliga zararli maddeleri gösteren resimleri galeriye yüklemeyelim.
  • Siddeti ve ayrimciligi destekleyen resimleri yüklemeyelim.
  • Cocularimiza kötü örnek olabilecek her unsuru görüntüleyen resimleri yüklemeyelim.

"Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."
Mustafa Kemal Atatürk
09.03.2007 19:49 Erol Sürül çevirimiçi değildir. Erol Sürül - Email gönderin. Erol Sürül - Sitesi Erol Sürül - İletilerini arayın. Erol Sürül - Arkadaş listenize ekleyin.
Site Muhtari

Galeri Hakkinda Alıntıyla yanıtlayın. Bu iletiyi silin / düzenleyin. Bu iletiyi bir yöneticiye bildirin.       Sayfanın başına çıkın.

Resim yükleme kurallarina girin!

Galeriye binbir zahmetle kurallar hazirladim ve ekledim. Bu kurallar, teknik acidan gerklidir. Resim yüklemeye girmeden önce kurallardan geciliyor. Bu kurallari okumak o kadar zor olmamali.

Resim yükleyen arkadaslarimizin hic biri bu kurallari okumuyor. Halbuki bu kurallara uygun olmayan resimleri yürürlüge koymak imkansiz gibi bir sey!

Kurallarin okunmasi icin ne gibi eylemlerde bulunmam lazim? Fikriniz varsa, bana bildirin.

Isin ilginc yani, kurallari okumayanlar hemen hücuma geciyorlar, ya da darilip yollarina devam ediyorlar. kaş kaldırmak

Mustafa Kemal Atatürk
20.04.2007 12:54 Erol Sürül çevirimiçi değildir. Erol Sürül - Email gönderin. Erol Sürül - Sitesi Erol Sürül - İletilerini arayın. Erol Sürül - Arkadaş listenize ekleyin.
Site Muhtari

Alıntıyla yanıtlayın. Bu iletiyi silin / düzenleyin. Bu iletiyi bir yöneticiye bildirin.       Sayfanın başına çıkın.

Bazi arkadaslarimizdan sürekli gelen ithamlar var. Bunlarin basinda "Galeride neden hep ayni türden resimler var?" gibi sorular var.

Eger galeride aradiginiz türden resim bulamiyorsaniz, bunun yegane sebebi, elindeki mevcut resimleri galeriye yüklemeyen kisilere dayanir.

Site yönetiminden bu yönde herhangi bir beklenti uygun olmaz. Mevcut eksikleri tamamlamak sadece galeriye üye olan kisilere baglidir.

Yasal dayanak:

Avrupa Birligi ülkeleri ve Türkiye Cumhuriyeti yasalari geregince, yüklenen her resimin her tür yasal hakki ve yasal sorumlulugu, yükleyen kisinin elindedir.

Buna göre, site yöneticilerinden resim yükleme gibi beklentiler dogal degildir. En dogal unsur, elinizdeki resimleri bilakis kendinizin galeriye yüklemeniz olacaktir. Eger galeriye resim yüklemiyorsaniz, baskalarindan herhangi bir beklentiniz olamaz.

Buna göre hem suclu hem de güclü gibi tavirlar kullanmayin.

Mustafa Kemal Atatürk
31.12.2007 16:28 Erol Sürül çevirimiçi değildir. Erol Sürül - Email gönderin. Erol Sürül - Sitesi Erol Sürül - İletilerini arayın. Erol Sürül - Arkadaş listenize ekleyin.
Site Muhtari

Sanirim bazi arkadaslarimiz bazi terimleri pek kavrayamiyor. Bunun icin burada iki terime aciklik getirkete yarar var:

- Yasal haklar
- Yasal sorumluluklar.

• Yasal haklar, sivil yasalari gösterir. Yani birisinin istegi disinda ona ait bir belgeyi veya resimi galeriye yüklediginiz zaman, o kisi size karsi tazminat davasi acabilir. Sivil yasalarda bir cok baska imkanlar da vardir. Hepsini burada yazmama gerek yok.
  • Yasal sorumluluk kavrami da ceza kanunlarini ima eder. Türkiye veya baska bir ülkenin ceza kanunlarina aykiri resim ve belge yüklediginiz zaman, ceza kanunlarina göre size önlem alinir. Örnegin birisinin istegi disinda, onun onurunu kirici görüntüleri galeriye yüklerseniz, size karsi ceza davasi acabilir.

Umarim bu kisa tanitimla, sizlere yasal haklar ve yasal sorumluluklar kavramlarini anlatabilmis oldum.

Ayni durum tüm internet siteleri icin de gecerlidir. Forumlarda yazdiginiz yazilardan da sizler sorumlusunuz. Tabii ki webmasterler, ilgili konuda uyari almislarsa, belirli bir zaman zarfinda bu kayitlari silmekle hükümlüdürler.

Mustafa Kemal Atatürk
19.06.2008 13:59 Erol Sürül çevirimiçi değildir. Erol Sürül - Email gönderin. Erol Sürül - Sitesi Erol Sürül - İletilerini arayın. Erol Sürül - Arkadaş listenize ekleyin.
Sezgin Sürül Sezgin Sürül bir baydır.
'' R E İ S ''

images/avatars/avatar-89.jpg

İletiler: 189

Galeride bazı değişikliklerin yapılması gerekiyor bence. Mesela Almanca yazılar Türkçe olsa daha iyi olur. onaylamak
Ör: Bozuk bağlandıyı bildirin yazısına tıklanıldığı zaman tamamen Almanca yazıyor. şaşgın

05.09.2008 22:08 Sezgin Sürül çevirimiçi değildir. Sezgin Sürül - Email gönderin. Sezgin Sürül - İletilerini arayın. Sezgin Sürül - Arkadaş listenize ekleyin. Sezgin Sürül -  MSN ayarlarını göster:
Sezgin Sürül Sezgin Sürül bir baydır.
'' R E İ S ''

images/avatars/avatar-89.jpg

İletiler: 189

Erol abi, galeriye kim ne kadar resim yükledi diye istatistiki bilgi yerleştirirsek, tatlı bir rekabet olur ve galeriye daha fazla resim yüklenir diye düşünüyorum.Düşünüyorum.

Bu şekilde olursa özellikle köyde yaşayan ve interneti olan Ahmet Ergün, Ahmet Kurt, Cemil Kurt ve diğerlerinin galerideki resim sayısı artacağı tarafındayım.onaylamak Düşünüyorum.

11.10.2008 20:30 Sezgin Sürül çevirimiçi değildir. Sezgin Sürül - Email gönderin. Sezgin Sürül - İletilerini arayın. Sezgin Sürül - Arkadaş listenize ekleyin. Sezgin Sürül -  MSN ayarlarını göster:
Site Muhtari

O söyledigin, PHP ve veritabani programlamasina dayalidir. Ben de o islerden anlamam. Programi yazan arkadas da bu isten vazgecti. Yeni sürümünü Joomla!`ya bir ek (yama) olarak hazirliyor. Yani bizim galeriyi teknik acidan gelistirmek suya düstü.

Mustafa Kemal Atatürk
11.10.2008 21:57 Erol Sürül çevirimiçi değildir. Erol Sürül - Email gönderin. Erol Sürül - Sitesi Erol Sürül - İletilerini arayın. Erol Sürül - Arkadaş listenize ekleyin.
Ağaç uslubu | Tahta uslubu
Forum seçin:
Yeni konu açın. Yanıt hazırlama
Mulâ Forumları » Sitemiz » Site Hakkında » Galeri Galeri Hakkinda

Forum Kuralları

Bu site Erol Sürül tarafından hazırlanmaktadır. Içeriğinin gelişmesinden tüm Mulâlilar sorumludur.
Sitemiz en iyi şekilde İnternet Explorer ile görüntülenir. 1024x768 çözünürlük önerilir.
Forum sürümü: Burning Board; Hazırlayan: WoltLab GmbH  |  Arayüzü hazırlayan: Erol Sürül